Κυριακή, Μάιος 31

Παναρκαδικός – Α.Ο. Υπάτου 2-1

0

Δεν τα κατάφερε ο Α.Ο. Υπάτου στην Τρίπολη και ήττήθηκε 2-1 από τον Παναρκαδικό σε ένα αμφίρροπο παιχνίδι στο οποίο όμως οι γηπεδούχοι παρουσιάστηκαν πιο ουσιαστικοί παίρνοντας έτσι και τους τρεις βαθμούς της νίκης και αφήνοντας τους Βοιωτούς στους 30 βαθμούς.

Η ομάδα του Υπάτου προσπάθησε για το καλύτερο, πίεσε στο δεύτερο ημίχρονο αλλά δεν μπόρεσε να αξιοποιήσει όπως θα ήθελε τις ευκαιρίες που δημιούργησε.

Τώρα υπάρχει το μεγάλο ντέρμπι της Βοιωτίας με τον Α.Ο. Υπάτου να υποδέχεται τον Κιθαιρώνα στη Θήβα.

Τα Γκολ

35* Ο Γιουκούδης με καταπληκτική μπαλιά έβγαλε σε τετ-α-τετ τον Μπάρδο ο οποίος με ψυχραιμία πλάσαρε τον Τσάμη για το 1-0!

64* Ο Μπάρδος έβγαλε τη σέντρα με στόχο τον Νίκο Λυμπερόπουλο, αυτός έκανε την προβολή από κοντινή απόσταση σπρώχνοντας την μπάλα στα δίχτυα για το 2-0!

75* Πέναλτι για τον Α.Ο. Υπάτου σε ανατροπή του Καράϊ από τον Ζαχαρή. Ο Γκούμας μετά από δυο λεπτά εκτελεί το πέναλτι και στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα μειώνοντας σε 2-1

Παναρκαδικός: Ζαχαρής, Στρέμπας, Τσιώλης, Νάνος, Μπινιώρης, Μπάρδος (90+ Αντωνόπουλος), Λυμπερόπουλος Ν. (83* Δαύρος), Κεσίδης, Διαμαντόπουλος, Γκαντιάγκα (70* Καπετανάκης), Γιουκούδης

Α.Ο. Υπάτου: Τσάμης, Μπουζούρας (6* λ.τ. Καράϊ), Βασιλείου, Βασιλέρης, Γκούμας, Δέδες, Σπέτσι (83* Γεωργόπουλος), Νι Λάντε, Νικολόπουλος (70* Μπέλιτς), Ποτουρίδης, Σπηλιώτης