Κυριακή, Φεβρουάριος 23

Διπλό για άνοδο! Πέρα-Ερμής Σχημ. 63-64

0

Μια από τις σημαντικότερες νίκες του στο πρωτάθλημα πέτυχε σήμερα ο Ερμής, παίρνοντας…μάγκικο διπλό στην Πέρα με 63-64, ένα διπλό που τους δίνει το δικαίωμα να πιστεύουν γιατί πάνω απ’ όλα το μπορούν, να πάρουν το εισιτήριο της ανόδου για τη Β’ Εθνική!

Τα πολλά προβλήματα τραυματισμών δεν λύγισαν την ομάδα του οικονόμου, που έπαιξε άμυνα για…σεμινάριο κατακτώντας ένα σπουδαίο ροζ φύλλο αγώνος που στο τέλος μπορεί να κάνει και τη διαφορά!

Το ξεκίνημα του Ερμή ήταν κάτι παραπάνω από καλό, με την άμυνα να βάζει τις βάσεις και ο Ερμής να ξεφεύγει στο 10λεπτο  σε 10-18.

Στη συνέχεια όμως άλλαξε το σκηνικό του αγώνα, η Πέρα βρήκε λύσεις προς το αντίπαλο καλάθι με το ημίχρονο να τελειώνει με 30-28.

Οι δύο ομάδες συνέχισαν να πάνε πόντο-πόντο με τους γηπεδούχους να κλείνουν μπροστά στο 30′ με 44-41.

Στο τέλος, ο Ερμής με την εμπειρία του, το ”τσαγανό” του αλλά και την ποιότητά του, πανηγύρισε μια μεγάλη νίκη με 63-64 που βάζει στέρεες βάσεις για την άνοδο στη Β’ Εθνική!

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Χαλαμπαλάκης-Ροδίτης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 10-18, 30-28, 44-41, 63-64.

Πηγή: stereabasket