Παρασκευή, Ιανουάριος 24

Το Ύπατο 2-0 τον Αχαρναϊκό και στην τρίτη θέση

0

Με το… δεξί μπήκε στο 2020 ο Α.Ο. Υπάτου κερδίζοντας μέσα στο Μενίδι 2-0 τον Αχαρναϊκό έπειτα και από πολύ καλή εμφάνιση.

Η Βοιωτική ομάδα «πέρασε» έτσι μόνη στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα με 24 βαθμούς πετυχαίνοντας παράλληλα και την τρίτη συνεχόμενη νίκη δείχνοντας πλέον ότι βρίσκεται σε συνεχή ανοδική πορεία διεκδικώντας το όσο ψηλότερα μπορεί.

Η ομάδα του Πάρη Κωνσταντακόπουλου είχε ένα πολύ καλό πρώτο ημίχρονο. Σε αυτό το διάστημα πέτυχε γκολ ενώ είχε και τις ευκαιρίες για να πετύχει κι ένα δεύτερο και να «καθαρίσει» τον αγώνα πολύ νωρίς.

Το σκορ άνοιξε στο 25* όταν ο Καράϊ με σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 0-1.

Στην επανάληψη οι Βοιωτοί προσπάθησαν περισσότερο να διαχειριστούν το παιχνίδι και τα κατάφεραν μια χαρά αφού ουσιαστικά δεν απειλήθηκαν από τους γηπεδούχους. Και στην αντεπίθεση ακριβώς στην εκπνοή ο Νικολόπουλος με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα διαμορφώνοντας το τελικό 0-2.

Το φιλμ του αγώνα

Στο 7′ κεφαλιά του Σαχσανίδη μετά από κόρνερ του Μιλς, η μπάλα πέρασε άουτ…
Στο 18′ σουτ του Ταυταρίδη μέσα από την περιοχή απέκρουσε σε κόρνερ ο Γκιμούσης!
Στο 21′ κεφαλιά του Καράι απομάκρυναν προ τελικής γραμμής οι αμυντικοί του Αχαρναϊκού!
Στο 25′ ΓΚΟΛ! ο Καράι με πλασέ έκανε το 1-0 μετά από συνδυασμό Σαχσανίδη-Μιλς και ασιστ του Νικολόπουλου!
Στο 33′ σουτ του Καράι άουτ, μετά από πάσα του Νικολόπουλου…
Στο 47′ σουτ του Μιλς η μπάλα πέρασε άουτ από πάσα του Νικολόπουλου…
Στο 48′ σουτ του Παπαθανασίου μέσα από την περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ…
Στο 90′ ΓΚΟΛ! εκτέλεση κόρνερ του Μιλς, πρώτη κεφαλιά ο Καράι και στην συνέχεια ο Νικολόπουλος με κεφαλιά κάνει το 2-0!

Αχαρναϊκός (Ρουμουνδούνης): Γκιμούσης, Αμπάρα, Καραγιαννίδης, Σχούλλης, Δούμουρας, Κόττας, Σάλα (54′ Μαρμούτας), Κυριακίδης, Τσεβάς, Παπαθανασίου, Στραβομύτης (66′ Λαμπαδάκης).

ΑΟ Υπάτου (Κωνσταντακόπουλος): Τσάμης, Σβίγγος (45′ λ.τ Βασιλείου), Οικονομόπουλος, Γκούμας, Παπαχαραλάμπους (54′ Σπηλιώτης), Μιλς, Δέδες, Ταυταρίδης (90′ Σπέτσι), Καράι, Νικολόπουλος, Σαχσανίδης (79′ Βιέννας).

Πάρης Κωνσταντακόπουλος: «Έμεινα ευχαριστημένος από την προσπάθεια των παιδιών ειδικά στο πρώτο ημίχρονο. Η ομάδα δείχνει βελτιωμένη βγάζοντας στον αγωνιστικό χώρο αυτά που μαθαίνουμε στις προπονήσεις. Προσπαθούμε να είμαστε όσο το δυνατόν καλύτεροι και πιστεύω πως το δείχνουμε στα τελευταία παιχνίδια. Συνεχίζουμε για να βελτιωθούμε όσο μπορούμε καλύτερα»