Πέμπτη, Νοέμβριος 21

«Πικρή» ισοπαλία ο Κιθαιρώνας 1-1 στη Παλλήνη

0

Την ευκαιρία να πάρει τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη έχασε ο Κιθαιρώνας στην Παλλήνη. Η ομάδα του Καπαρελλίου αν και προηγήθηκε από το πρώτο κιόλας ημίχρονο εν τούτοις στο πέμπτο και τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων δέχθηκε την ισοφάριση από τον Παλληνιακό.

Το τελικό 1-1 δεν αντικατοπτρίζει την αγωνιστική εικόνα των δυο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο.

Οι Βοιωτοί ήταν καλύτεροι στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, πέτυχαν γκολ κι έχασαν ευκαιρίες για να «καθαρίσουν» το παιχνίδι. Τελικά έφυγαν από το γήπεδο με την γλυκόπικρη γεύση της ισοπαλίας που ναι μεν είναι θετικό αποτέλεσμα  αλλά σύμφωνα με την εξέλιξη του αγώνα αδικεί τον Κιθαιρώνα.

Οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να προηγηθούν στο 27* κάνοντας ιδανικό ξεκίνημα. Ο Αποστολόπουλος γύρισε στον Ευθυμίου, αυτός είδε τον Αργυρίου που του έδωσε τη μπάλα και αυτός με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 0-1.

Στο 85* ο Κιθαιρώνας έχασε πολύ μεγάλη ευκαιρία για το δεύτερο γκολ. Προηγήθηκε έξοχος συνδυασμός και ο τελικός παραλήπτης Αποστολόπουλος έπιασε το διαγώνιο σουτ αλλά η μπάλα κατέληξε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

Και σαν να μην έφτανε αυτό ήρθε η ισοφάριση. Στο 95* σε μια βαθιά από τον γκολκίπερ των γηπεδούχων ο ακάλυπτος Κυριόπουλος έπιασε το σουτ από πλάγια κι έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Γερογιάννη κάνοντας το 1-1.

Παλληνιακός: Τσάκαλος, Τρυφιάτης, Δημητρακόπουλος, Δημογιάννης, Ντόκος, Κολοτούρος, Βλάχος, Πλατέλας, Κυριόπουλος, Λαζαρής, Ελ Γκαμάλ.

Κιθαιρώνας: Γερογιάννης, Μπόβαλης (69* Μερκούρης), Σεχάϊ, Τσέλλος, Ευθυμίου, Τζανέτος, Αργυρίου (79* Πλαστουργός), Λάμπρου, Δαβάκος (63* Σκουρτανιώτης), Αποστολόπουλος, Πατσίλης (83* Καρδιακός)