Σάββατο, Οκτώβριος 19

Αιγάλεω – Λεβαδειακός 3-2

0

Σε ήττα με σκορ 3-2 υποχρεώθηκε η ομάδα του Λεβαδειακού στο παιχνίδι φιλικού – προπονητικού χαρακτήρα που έδωσε στο Αιγάλεω και συγκεκριμένα στο γήπεδο του «Σταύρος Μαυροθαλασσίτης» με αντίπαλο την ομάδα της τοπικής Π.Α.Ε.

Οι «πράσινοι» οι οποίοι προετοιμάζονται για τη συμμετοχή τους στο νέο πρωτάθλημα της “Super League 2”, απέναντι στην ομάδα που προετοιμάζεται για την συμμετοχή της στο πρωτάθλημα της “Football League”, προηγήθηκαν στο σκορ, αλλά δέχθηκαν γκολ πριν βγει το α’ μέρος και το 1-1 ήταν σκορ ημιχρόνου.

Το σκορ άνοιξε ο Ν’Νομό στο 10′, με πολύ δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή και δεξιά. Το 0-1 έγινε 3-1 (Πετρόπουλος 28′, Μπαξεβάνος 55′, 68′) με την οβιδιακή μεταμόρφωση του Λεβαδειακού στην επανάληψη και στο 83′ διαμόρφωσε το τελικό σκορ ο Μακρής. Δυο λεπτά αργότερα, ο Σανάμπρια είχε σουτ στο δοκάρι.

Η αρχική ενδεκάδα: Κοκκαλάς, Αργυρόπουλος, Παντελιάδης, Φυτανίδης, Λιάγκας, Καραχάλιος, Κοζορώνης, Ορφανίδης, Συμελίδης, Κόναν, Ν’Νομό.
Έπαιξαν και οι Βούγιοβιτς, Χατζηλάμπρος, Βήχος, Άνγκουα, Καραμπάς, Τσάπρας, Μητρόπουλος, Καστιγιόν, Σένκα, Σανάμπρια, Μακρής.

Στην Βέροια για το κύπελλο

Οσο αφορά στο κύπελλο Ελλάδας της σεζόν 2019-2020, οι «πράσινοι», στην Δ’ φάση του δεύτερου στην τάξη θεσμού θα αντιμετωπίσουν την ομάδα της Βέροιας, του πρώην «πράσινου», Σάκη Θεοδοσιάδη.

Στο παιχνίδι για την Γ’ φάση, που έγινε σήμερα (18/9), στην πόλη της Ημαθίας, η τοπική ομάδα επικράτησε με σκορ 2-0 της ομάδας του Διαγόρα που και αυτή προετοιμάζεται για το πρωτάθλημα της “Football League”.

Πηγή: starsports