Δευτέρα, Δεκέμβριος 16

Κ-17: Απόλλων – Λεβαδειακός 1-1

0

Σε ένα ισορροπημένο παιχνίδι Απόλλων και Λεβαδειακός αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 με το παιχνίδι να έχει  λίγες φάσεις μπροστά στις δυο εστίες.
Ο Λεβαδειακός στο 5’ έχασε μεγάλη ευκαιρία να προηγηθεί όταν σε γύρισμα του Κατσιγιάννη από αριστερά, ο Λεχουρίτης μόνος πλάσαρε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι
Στο 39’ οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με πλασέ από την καρδιά της άμυνας του Καραγιάννη που εκμεταλλεύτηκε αμυντικό λάθος
Στο 45’ σε σέντρα του Λεχουρίτη από δεξιά, δεν μπόρεσαν να απομακρύνουν οι αμυνόμενοι και ο Παπαθανασίου με προβολή έσπρωξε τη μπάκα στα δίχτυα ισοφαρίζοντας 1-1
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Απόλλων είχε διπλή ευκαιρία στο 74’ όταν πλασέ του Μιχαλόπουλου έδιωξε με τα πόδια ο Αλευράς και ένα λεπτό αργότερα π ίδιος παίκτης σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι
Στο 93’ σε φάουλ του Παλιάτσα από πλαγιά θέση, κεφάλια του Δεληγιάννη με την μπάλα να «σταματάει» στο οριζόντιο δοκάρι

Απολλων: Στάθης, Κουρέας, Φράρος, Λυκούδης, Βλαχονικολέας, Γιαννάκης (88’ Νούσης), Κοντογιαννάτος (78’ Κουτσούρας), Σαλάτας (86’ Κάσσος), Λιάσκος, Μιχαλόπουλος (69’ Κουτσούκος), Καραγιάννης

Λεβαδειακος: Αλευράς, Παλιάτσας, Κατσίγιαννης, Δεληγιάννης, Πρέντζας, Μυτάκης (89’ Κυριζάκης), Κουκοδήμος, Αγρογιάννης, Παπαθανασίου (79’ Λέτης), Αποστολάκης (79’ Τσιώλης), Λεχουρίτης